Koloryzacja włosów po pięćdziesiątce. 5 wskazówek.

1. Zmień częstotliwość mycia włosów. Zdrowie włosów

Każde zamoczenie włosów w wodzie zmienia ich kolor. Pigmenty wypłukują się, a włókno włosa może również zostać nasączone metalami ciężkimi obecnymi w wodzie z kranu, co sprawia, że staje się ono matowe i może nawet dawać fałszywe refleksy, zwłaszcza u blondynek. Rozwiązanie: zmniejszyć częstotliwość mycia włosów szamponem. Aby pomóc, zastąp jedno z cotygodniowych myć suchym szamponem, jeśli to możliwe. Pochłonie on nadmiar oleju i pozostawi włosy czyste. Spryskaj nim włosy w odległości mniejszej niż 10 cm od nasady, pozostaw na 2 minuty, wmasuj go, a następnie wyczesz, aby usunąć pozostałości pudru.

2. Unikaj siarczanów.

Kiedy mówimy o siarczanach, często mamy na myśli siarczan eteru laurylowego. Ta substancja powierzchniowo czynna, której zadaniem jest wytworzenie piany, ma tendencję do zmywania włosów farbowanych. Wybieraj więc łagodniejsze formuły, które go nie zawierają, aby zapobiec blaknięciu i niszczeniu barwnika. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli Twój barwnik zawiera czarne lub czerwone pigmenty, które są najbardziej delikatne.

3. Zneutralizuj fałszywe rozjaśnienia.

Ekspozycja na słońce, pływanie w basenie, utlenianie i nieodpowiednie szampony mogą spowodować pojawienie się niechcianych pasemek. Aby je wyeliminować, stosuj maski lub szampony z niebieskimi lub fioletowymi pigmentami, które zrównoważą efekt pomarańczowy, lub preparaty ożywiające kolory. Im dłużej pozostawiasz je na skórze, tym bardziej widoczny jest rezultat. Uważaj, by nie stosować ich zbyt często, bo włosy mogą nasycić się ich korygującymi pigmentami. Jeśli nie czujesz się komfortowo z tego typu produktem, Twój fryzjer może zastosować połysk lub patynę, usługę w wannie, która daje ten sam efekt.

4. Niektóre składniki osłabiają kolor.

Nawet jeśli są one naturalne, niektóre składniki nie współgrają z kolorem włosów. Tak jest w przypadku równego rodzaju glinek, ponieważ mają one zasadowe pH, które otwiera łuski włosów osłabionych już przez farbę. Zapomnij również o oleju kokosowym, ponieważ zawiera on saponiny, które mogą matowić lub rozjaśniać włókno włosa. Należy więc uważać, aby nie używać tych składników w czystej postaci lub w formułach, które je zawierają.

5. Maskuj odrosty.

Jaki jest najlepszy czas na ponowną koloryzację włosów? Co pięć tygodni, nawet jeśli zaczniesz widzieć odrastanie po około 20 dniach. Wypróbuj produkty barwiące, które można zmyć szamponem. Należy jednak uważać, aby nie przesuwać dłońmi po skórze głowy zbyt często, ponieważ produkty te mogą pozostawiać osad na palcach.