Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny to jeden z popularnych sposobów oczyszczania twarzy. Warto także wiedzieć, że możesz go wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zkupić odpowiednie akcesoria a także kilka kosmetyków. Ale najpierw dobrze się dowiedzieć, jakie kosmetyki do peelingu kawitacyjnego powinnaś mieć w domu. Może się okazać, że kilka z nich już posiadasz!

Chociaż tego rodzaju pielęgnacja nalezy do zabiegów nieinwazyjnych, to jednak nie zawsze możesz go wykonać. Przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża, czy podrażnienie skóry. Jednak wykonanie tego rodzaju peelingu w domu samodzielnie czy też w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym na pewno przypadnie ci do gustu i spełni nawet bardzo wysokie oczekiwania.

Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego – co kupić?

Przed przystąpieniem do samego zabiegu powinnaś zawsze pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, dlatego też w pierwszej kolejności najlepiej sięgnąć po preparat do demakijażu, może to być oczywiście zwykły tonik, który nie zawiera alkoholu. Kolejnym kosmetykiem potrzebnym do tego zabiegu będzie specjalistyczny płyn lub ampułki, które zapewnią odpowiednie nawilżenie skóry w trakcie przeprowadzania peelingu kawitacyjnego. Warto również sięgnąć po tonik, mgiełkę lub samą wodę – to właśnie ona odgrywa bardzo ważą rolę w tego rodzaju zabiegach.

W trakcie zabiegu niezbędne będą również waciki kosmetyczne, ale te zawsze masz na pewno w kosmetyczce. W trakcie zabiegu warto przynajmniej kilka razy za ich pomocą nawilżać skórę twarzy, żeby peeling został prawidłowo wykonany. W końcu w trakcie zabiegu powinnaś cały czas pamiętać o prawidłowym nawilżeniu!
Pamiętaj także o odpowiedniej dezynfekcji sprzętu używanego do zabiegu, nawet jeśli tylko ty z niego korzystasz. Warto dezynfekować je odpowiednim preparatem zarówno przed, jak i po każdym użyciu. Ponieważ peeling kawitacyjny ma na celu głębokie oczyszczenia skóry twarzy, to warto pamiętać o dodatkowej pielęgnacji po wykonaniu tego zabiegu. Po każdej sesji warto wykonać nawilżającą maseczkę a następnie nałożyć krem nawilżający. Dzięki temu oczyszczona skóra będzie doskonale wyglądać i zostanie dogłębnie nawilżona.

Żeby móc wykonać taki zabieg w domu konieczne jest również zakupienie specjalnego urządzenia, jednak nie musisz się martwić o cenę – nie jest zbyt wygórowana. Dzięki temu wszystkie dobroczynne efekty tego zabiegu są praktycznie w zasięgu ręki. Podobnie jak kosmetyki potrzebne do jego wykonania. W końcu przynajmniej kilka znajduje się w twojej kosmetyczce na co dzień.